Achilleus

Mari-Liis võistles möödunud nädalalõpul Hollandis Emmenis pararatta World Cup selle aasta viimasel etapil. 17.2km pikkuses eraldistardiga sõidus andis aeg 26:21.89 klassis C5 neljanda koha. Areng on märgatav, poodiumist jäi puudu vaid 17 sekundit, kui varasemalt on samadele võistlejatele kaotus olnud suurelt üle minuti. Sõidu favoriit poolatar Anna Harkowska ei vääratanud ja võitis ülekaalukalt ajaga 24:09.57.

Grupisõidus tuli C4-C5 naistel läbida kümme 7.1km pikkust ringi. Taaskord näitas selles aktiivses ja kiires sõidus Anna oma ülemvõimu ja sõitis üksi grupilt eest juba kolmandal ringil. Samal ajal tagapool oli Mari-liis raskustes kiirenduste tulemusel tekkinud vahede tagasisõitmisega ja jäi vaatamata pingutustele kahjuks peagrupist maha. Edasi üksinda sõites suutis eestlanna enda jalad siiski tööle saada ja sõidu teises pooles hakkas ka tänu peagrupi tempo langusele vahe grupiga järjest vähenema, kuid lõpuks ikkagi jäi üle minuti. Finišis märgiti Mari-Liisile aeg 1:59:07, klassis C5 viies koht, kaotus võitjale 8:19. Kokku selles sõidus 12 startinud naise hulgas 10.koht.

Võistlustel käimise teine pool peale protokollide on alati võrdlus eelnevaga (areng toimub jõudsalt), aga ka järgneva planeerimine nii treeningute kui administratiivse poole pealt. Mari-Liisil on väga hea meel järjest tugevnevate suhtete üle Soome pararatta koondisega, tõenäoliselt on vaja nende abi juba augusti lõpus algaval MM-il. Naaberriikide sportlastele elatakse pidevalt kaasa, hoitakse ühendust. Väga meeldiv oli kohtuda reisi ajal meie parapurjeta Anre Nõmmega, kes ei pidanud enda võistluste ettevalmistuste vahel paljuks sõita raja äärde kaasa elama. Varustusega abistasid treener Priit Prous ning Erkki ja Kaisa Vähi. Aitäh!
Aitäh trennikaaslasele Markole reisile kaasa tulemast, abistamas transpordiga, samuti mehaaniku, mänedžeri ja koka ülesannete enda peale võtmises.