Achilleus

Heleni pressinurk

Arma Ratsatalus peeti 13.-15. aprillil Eesti esimene pararatsutamise treeninglaager-koolitus, mis viidi läbi koostöös Eesti Ratsaspordi Liidu ja Eesti Invaspordi Liiguga. Koolituse raames jagati pararatsutajatele ja treeneritele nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi. Laager lõppes laupäeval pararatsutajate omavahelise mõõduvõtmisega.

Koolituse lektoriteks oli Lätist pärit pararatsutajate treener Olga Shelleres, kes ka oma õpilasega olümpial käinud, ning Läti pararatsutamise mänedžer Darja Tihomirova. Nii osalejad kui korraldajad naasesid ürituselt positiivsete muljetega. “Laager oli tore ja oleks võinud isegi kauem kesta. Majutus ja asukoht olid lihtsalt super. Mulle meeldis just see, et treenerid seletasid ja tõid välja erinevaid olukordi võistlussituatsioonidest. Sellel kohta, et meil oli vaid 2 trenni võõraste hobustega, oli tulemus edukas ning kõik kohalolijad paistsid olevat rahul,“ muljetas pararatsutaja Heleni Juht.

“Üritus oli väga hariv ja innustav ning saime juurde uusi teadmisi. Eriti meeldis see, et tegeleti sportlase ja treeneriga üks-ühele. Üritus oli korraldatud superhästi,“ rääkis pararatsutaja Eliise ema Helle Reinvald, kes olid tulnud kohale Saksa Ratsatalust koos oma treeneri Terje Saksaga.

Eesti Ratsaspordi Liidu pararatsutamise mänedžer Katrin Lipp, kes korraldas antud üritust esimest korda, kinnitas samuti, et nii koolitajate kui osalejate emotsioonid olid väga positiivsed. „Arma Ratsatalu tingimused sobisid koolituse jaoks suurepäraselt ja koostöö sujus ladusalt”, kiitis Katrin koolituspaika. „Rääkisime Läti koolitajatega ka erinevatest koostöövõimalustest tulevikus – nad on nõus meid igati toetama ja aitama. Jutuks oli ühiste võistluste ning koolituste korraldamine ja samuti meie treenerite kaugnõustamine treeningvideote põhjal,” lisas Katrin.

Juba mai lõpus saavad pararatsutajad Saksa Ratsatalus uuesti võistelda, sest seal toimuva koolisõiduvõistluse raames on plaanis korraldada ka pararatsutajate võistlusklass. Võistlusele on oodata ka treeninglaagris osalenud koolitajaid.

Pararatsutamise kui spordiala arendamine jätkub sel aastal Hasartmängumaksu Nõukogu poolt toetatava “Eesti pararatsutamise arendamise projekti“ raames. Järgnevalt on plaanis Eestisse tuua pararatsutamise FEI koolisõidu kohtunik, kes koolitaks meie koolisõidu kohtunike, et meil oleks võistlustel ka hindajaid. Juulis tuleb meile koolitama Soome FEI pararatsutajate klassifitseerija.

http://www.ratsaliit.ee/mark-maas-aprilli-keskel-toimus-esimene-pararatsutamise-treeninglaager-ja-koolitus/


25-26.07. osales Heleni Juht Läti praratsutamise meistrivõistel koolisõidus, kus saavutas hobusega Kolards esimese koha tulemusega 62,68%. Eelmise võistlusega võrreldes on Heleni tulemus parenenud 4,75% võrra.

Heleni kommentaar võistlusele: “Võistlus oli seekord minu jaoks pingevabam, kuna hobune oli väga hea. Tulemus oleks võinud palju paremgi olla, aga kuna saime enne võistlust teha vaid kaks trenni, siis ei jõudnud me teineteist piisavalt hästi tundma õppida.”

http://www.leflatvia.lv/web/?id=415801

153633Toimus Lätis pararatsutamise võistlus „LR Ziemas čempionāts paralimpiskajā iejādē“, kus osales ka Heleni Juht ja saavutas skeemil Grade III esimese koha 50,59% (384,5 punkti) hobusel Buduars. Heleni võistles alles teist korda sellise raskusastmega skeemi , lisaks kõigele polnud ta võistlemas isikliku hobusega.

Tema enda kommentaar oli järgmine: „ Võistelda oli seekord üsna keeruline, mul oli konkreetse hobusega treenimiseks ainult kolm päeva. Lisaks sellele oli hobune harjunud takistussõitu sõitma, mitte koolisõitu. Hobune oli ka üsna närvis, kuna meie olime arvestanud välivõistlusega, tegelikult toimus võistlus sisetingimustes. Punktisummaga ma tegelikult rahul ei ole, aga me tegime oma parima.“

http://www.leflatvia.lv/web/?id=415282 pilte saab siit näha

06.-09.11.14 osales Heleni Juht Soomes Loimihaa koolituskeskus pararatsutamise laagris, kus viimasel päeval võisteldi koolisõidus. Heleni saavutas hobusega Julle 1. koha 142 punkti 67% ning hobusega Noppa 3. koha 136 punkti 64%.
Talle järgnesid:

2. Teemu Karisto – hobuse Vili 137 punkti 65%
4. Joni Roivanen – hobusega Soma 130 punkti 61%
5. Anna Pakarinen – hobusega Donna 122,5 punkti 58%
6. Katja Peltomaa – hobusega Soma 122 punkti 57%