Achilleus

Mari Liisi pressinurk

MLJ ecp2017tt 368Pararatta Europa Cup viimane osavõistlus toimub traditsiooniliselt septembri viimasel nädalavahetusel Prahas ehk 2017. aastal 30. septembril-1.oktoobril. Eesmärgiks oli veel selle aasta viimane kontrollsõit vormi testimiseks ja üsna nõudlikul keerulisel rajal Lõuna-Aafika laagris harjutatud oskuste proovile panek.

Kahjuks oli naisi kohal väga vähe. Ega mehigi üleliia olnud, aga mitmed maailmameistrid ja teised pararatturitele tuntud nimed olid siiski Prahas veeremas, et igal juhul taseme poolest täitsa arvestatavad sõidud.

Laupäeval grupisõidus tuli läbida 13 ringi, mis tegi kokku 42,9 km. Naistest selge võit ja ka meeste seas häbisse ei jäänud - klasside MC1-MC3 ja WC4-WC5 arvestuses 7. koht. Veidi jääb kripeldama stardist umbes 300 m tekkinud väike rüselemine otse minu ees, mille tõttu tuli piduritele vajutada ja esimese meeste grupiga tekkinud vahet ei õnnestunud tagasi sõita. Aga kindlasti oleksin mõne ringi jooksul pudenenud, sest mehed siiski tugevamad ja osavamad. Mahtusin enda rõõmuks siiski ilusti ajalimiiti ja sain kõik ringid läbida.MLJ ecp2017tt 1948

Pühapäeva hommikul toimus eraldistart. 9,9 km pikkune võidusõit sai läbitud ajaga 00:18:15.06, naistest jälle kindlal esikohal ja ka selle stardi kokkuvõttes 4. koht. Olen eriti uhke saavutatud enesekindluse üle, varasemalt on paigaltstartidega mure olnud, ka siinkohal tänan UCI laagrit ja sealseid treenereid. Nüüd rahulikult keskendun sekundite lugemise kuulamisele, viimasel hetkel kuhugi ei kalluta, jalga pedaalist välja ei tõmba ja saan kohe kiirust koguma hakata. Stardikiirendus oli koguni üks päeva parimatest. Ka saavutatud keskmise kiirusega võin rahul olla, lootsin natuke üle kolmekümne, suutsin koguni 32,5 km/h. Rajal oli ikkagi päris palju üles-alla, vasakule-paremale, paar tagasipööret, natuke munakivi ja kõik mahtus ühe lühikese ringi sisse, mida siis jälle korrata tuli.

Kahe päeva kokkuvõttes autasustati klasside võitjaid ka võitjapluusi ja karikaga. Nutrendi kinkekott läks väga asja ette - müslibatoone oli hea kohe paari tunni pärast lennujaamas krõbistada :) Olen küll arvamusel, et väheste võistlejatega üritustel võiks korraldajad mõelda klasside liitmisele, UCI-l on selleks head parandustegurid ka välja töötatud. Aga seekord siis nii, et pooled naised tunnistati võitjateks. Oma tulemustega olin selle ausalt välja teeninud küll.
Võistluste koduleheküljelt on leitavad lingid tulemustele ja fotodele http://www.caths.cz/ecp/road/Fotod: V. Vodičková ČATHS

12.05- 14.05 toimus Itaalias Maniago linnas  UCI PARA-CYCLING ROAD WORLD CUP etapp, kus osales Mari Liis Juul. 

Reedesel päeval (12.05) toimus eraldistardi võistlus, kus C5 klassis saavutas Mari Liis saavutas 6. koha ajaga 18:49.41.

1. Kerstin BRACHTENDORF GER 16:43.19
2. Crystal LANE GBR 17:21.11
3. Nicole CLERMONT CAN 17:25.25
...
6. Mari-Liis JUUL EST 18:49.41

Tulemused

Pühapäeval toimus grupisõit, kus Mari Liis saavutas grupifinšis 7. koha. Tulemused 


 

Mari-Liis sõitis kolmapäeva õhtul Filter Temposõidu Karikasarjas välja oma parima tulemuse kodumaistes eraldistartides. Naiste arvestuses saavutas üheksanda koha ja oma vanuseklassis, N30, tähendas see esikohta!
15 km pikkuse rada sai läbitud ajaga 25:47.4. Kasutades vaid treeningvarustust ja ilma spetsiaalse ettevalmistuseta, jäi varu kindlasti veel keskmise kiiruse parandamiseks.
Siit on hea minna suvisteks startideks põhilist ettevalmistust tegema. Nädala pärast juba reis Itaaliasse, kus ees ootamas World Cup etapp ja põhjalikum laager.

5. märtsil toimusid EPK EMV sisekergejõustikus, kus osalesid kõik puudeliigid. Meie klubi esindasid kaks sportlast Mari- Liis Juul ja Endre Varik.

Mari- Liis Juuli tulemused:

60 m jooksus saavutas üldarvestuses 19. koha 29 sportlase seas ja EIL arvestuses klassis T4 1. koha ajaga 10, 72 s
200 m jooksus saavutas üldarvestuses 11. koha 24 sportlase seas ja EIL arvestuses klass T4 1. kohaga ajaga 36,71 s
800 m jooksus saavutas üldarvestuses 1. koha 11 sportlase seas ja EIL arvestuses klassis T4 1. koha ajaga 03:07, 5

Endre Varik tulemus:

1500 m jooksus saavutas ta üldarvestuses 8. koha 13 sportlase seas ja Eil arvestuses klassis T4/T37 1. koha ajaga 05:48,4

kuupäev: Sügis- Talv

Autor: Jakob Rosin, TLÜ ajakirjanduse tudeng

Liiklusõnnetuse tagajärjel paremat kätt vigastanud Mari-Liis Juul on pararattur, kes ligi kaks aastat profisportlasena ratta seljas olnuna jõudis tänavu otamatult Rio de Janeiro paraolümpiamängudele.

Artikkelit pikemalt loe siit lk 36-38