Achilleus

MLJ ecp2017tt 368Pararatta Europa Cup viimane osavõistlus toimub traditsiooniliselt septembri viimasel nädalavahetusel Prahas ehk 2017. aastal 30. septembril-1.oktoobril. Eesmärgiks oli veel selle aasta viimane kontrollsõit vormi testimiseks ja üsna nõudlikul keerulisel rajal Lõuna-Aafika laagris harjutatud oskuste proovile panek.

Kahjuks oli naisi kohal väga vähe. Ega mehigi üleliia olnud, aga mitmed maailmameistrid ja teised pararatturitele tuntud nimed olid siiski Prahas veeremas, et igal juhul taseme poolest täitsa arvestatavad sõidud.

Laupäeval grupisõidus tuli läbida 13 ringi, mis tegi kokku 42,9 km. Naistest selge võit ja ka meeste seas häbisse ei jäänud - klasside MC1-MC3 ja WC4-WC5 arvestuses 7. koht. Veidi jääb kripeldama stardist umbes 300 m tekkinud väike rüselemine otse minu ees, mille tõttu tuli piduritele vajutada ja esimese meeste grupiga tekkinud vahet ei õnnestunud tagasi sõita. Aga kindlasti oleksin mõne ringi jooksul pudenenud, sest mehed siiski tugevamad ja osavamad. Mahtusin enda rõõmuks siiski ilusti ajalimiiti ja sain kõik ringid läbida.MLJ ecp2017tt 1948

Pühapäeva hommikul toimus eraldistart. 9,9 km pikkune võidusõit sai läbitud ajaga 00:18:15.06, naistest jälle kindlal esikohal ja ka selle stardi kokkuvõttes 4. koht. Olen eriti uhke saavutatud enesekindluse üle, varasemalt on paigaltstartidega mure olnud, ka siinkohal tänan UCI laagrit ja sealseid treenereid. Nüüd rahulikult keskendun sekundite lugemise kuulamisele, viimasel hetkel kuhugi ei kalluta, jalga pedaalist välja ei tõmba ja saan kohe kiirust koguma hakata. Stardikiirendus oli koguni üks päeva parimatest. Ka saavutatud keskmise kiirusega võin rahul olla, lootsin natuke üle kolmekümne, suutsin koguni 32,5 km/h. Rajal oli ikkagi päris palju üles-alla, vasakule-paremale, paar tagasipööret, natuke munakivi ja kõik mahtus ühe lühikese ringi sisse, mida siis jälle korrata tuli.

Kahe päeva kokkuvõttes autasustati klasside võitjaid ka võitjapluusi ja karikaga. Nutrendi kinkekott läks väga asja ette - müslibatoone oli hea kohe paari tunni pärast lennujaamas krõbistada :) Olen küll arvamusel, et väheste võistlejatega üritustel võiks korraldajad mõelda klasside liitmisele, UCI-l on selleks head parandustegurid ka välja töötatud. Aga seekord siis nii, et pooled naised tunnistati võitjateks. Oma tulemustega olin selle ausalt välja teeninud küll.
Võistluste koduleheküljelt on leitavad lingid tulemustele ja fotodele http://www.caths.cz/ecp/road/Fotod: V. Vodičková ČATHS