Achilleus

Spordiklubi Achilleus'e pressinurk

Täna Tallinnas Arigato spordiklubis toimus Wattbike 2018 aasta esimene, kus osalesid ka 4 paraspordi ning nendest kaks olid Spordiklubi Achilluse sportlased. Esimesel etapil võisteldi 4 km (W/kg+aeg).

Mari- Liis Juul läbis 4 km ajaga 05:47,22 min., keskmine watt 274 w ja kasutegur 4,86 w/kg (klass C5)
Endre Varik 4 km ajaga 05:59,17 min., keskmine watt 250 w ja kasutegur 3,76 wg/kg (klass C4)

Teistest parasportlastest osalesid :
Arne Nõmme 4 km ajaga 05:30,75 min., keskmine watt 269 w ja kasutegur 3,64 wg/kg (klass C4)
Jelena Pipper 2 km ajaga 04:19,21 min., keskmine watt 94 w ja kasutegur 1,41 wg/kg (klass C2)

Parasportlaste tulemusi näeb siit 


 

Wattbike siseratastel võistlussari alustab 2018. aasta hooaega 21. jaanuaril. Võistlused toimuvad samaaegselt Tallinnas Arigato spordiklubis ja Tartus Arena spordiklubis, märstini neli etappi. Distantsid sel aastal 4 kilomeetrist 10 kilomeetrini, lühemal rajal 2 kilomeetrist 4 kilomeetrini, lisaks tuleb proovida ka 200m sprinti.

MLJ ecp2017tt 368Pararatta Europa Cup viimane osavõistlus toimub traditsiooniliselt septembri viimasel nädalavahetusel Prahas ehk 2017. aastal 30. septembril-1.oktoobril. Eesmärgiks oli veel selle aasta viimane kontrollsõit vormi testimiseks ja üsna nõudlikul keerulisel rajal Lõuna-Aafika laagris harjutatud oskuste proovile panek.

Kahjuks oli naisi kohal väga vähe. Ega mehigi üleliia olnud, aga mitmed maailmameistrid ja teised pararatturitele tuntud nimed olid siiski Prahas veeremas, et igal juhul taseme poolest täitsa arvestatavad sõidud.

Laupäeval grupisõidus tuli läbida 13 ringi, mis tegi kokku 42,9 km. Naistest selge võit ja ka meeste seas häbisse ei jäänud - klasside MC1-MC3 ja WC4-WC5 arvestuses 7. koht. Veidi jääb kripeldama stardist umbes 300 m tekkinud väike rüselemine otse minu ees, mille tõttu tuli piduritele vajutada ja esimese meeste grupiga tekkinud vahet ei õnnestunud tagasi sõita. Aga kindlasti oleksin mõne ringi jooksul pudenenud, sest mehed siiski tugevamad ja osavamad. Mahtusin enda rõõmuks siiski ilusti ajalimiiti ja sain kõik ringid läbida.MLJ ecp2017tt 1948

Pühapäeva hommikul toimus eraldistart. 9,9 km pikkune võidusõit sai läbitud ajaga 00:18:15.06, naistest jälle kindlal esikohal ja ka selle stardi kokkuvõttes 4. koht. Olen eriti uhke saavutatud enesekindluse üle, varasemalt on paigaltstartidega mure olnud, ka siinkohal tänan UCI laagrit ja sealseid treenereid. Nüüd rahulikult keskendun sekundite lugemise kuulamisele, viimasel hetkel kuhugi ei kalluta, jalga pedaalist välja ei tõmba ja saan kohe kiirust koguma hakata. Stardikiirendus oli koguni üks päeva parimatest. Ka saavutatud keskmise kiirusega võin rahul olla, lootsin natuke üle kolmekümne, suutsin koguni 32,5 km/h. Rajal oli ikkagi päris palju üles-alla, vasakule-paremale, paar tagasipööret, natuke munakivi ja kõik mahtus ühe lühikese ringi sisse, mida siis jälle korrata tuli.

Kahe päeva kokkuvõttes autasustati klasside võitjaid ka võitjapluusi ja karikaga. Nutrendi kinkekott läks väga asja ette - müslibatoone oli hea kohe paari tunni pärast lennujaamas krõbistada :) Olen küll arvamusel, et väheste võistlejatega üritustel võiks korraldajad mõelda klasside liitmisele, UCI-l on selleks head parandustegurid ka välja töötatud. Aga seekord siis nii, et pooled naised tunnistati võitjateks. Oma tulemustega olin selle ausalt välja teeninud küll.
Võistluste koduleheküljelt on leitavad lingid tulemustele ja fotodele http://www.caths.cz/ecp/road/Fotod: V. Vodičková ČATHS

Mari-Liis võistles möödunud nädalalõpul Hollandis Emmenis pararatta World Cup selle aasta viimasel etapil. 17.2km pikkuses eraldistardiga sõidus andis aeg 26:21.89 klassis C5 neljanda koha. Areng on märgatav, poodiumist jäi puudu vaid 17 sekundit, kui varasemalt on samadele võistlejatele kaotus olnud suurelt üle minuti. Sõidu favoriit poolatar Anna Harkowska ei vääratanud ja võitis ülekaalukalt ajaga 24:09.57.

Grupisõidus tuli C4-C5 naistel läbida kümme 7.1km pikkust ringi. Taaskord näitas selles aktiivses ja kiires sõidus Anna oma ülemvõimu ja sõitis üksi grupilt eest juba kolmandal ringil. Samal ajal tagapool oli Mari-liis raskustes kiirenduste tulemusel tekkinud vahede tagasisõitmisega ja jäi vaatamata pingutustele kahjuks peagrupist maha. Edasi üksinda sõites suutis eestlanna enda jalad siiski tööle saada ja sõidu teises pooles hakkas ka tänu peagrupi tempo langusele vahe grupiga järjest vähenema, kuid lõpuks ikkagi jäi üle minuti. Finišis märgiti Mari-Liisile aeg 1:59:07, klassis C5 viies koht, kaotus võitjale 8:19. Kokku selles sõidus 12 startinud naise hulgas 10.koht.

Võistlustel käimise teine pool peale protokollide on alati võrdlus eelnevaga (areng toimub jõudsalt), aga ka järgneva planeerimine nii treeningute kui administratiivse poole pealt. Mari-Liisil on väga hea meel järjest tugevnevate suhtete üle Soome pararatta koondisega, tõenäoliselt on vaja nende abi juba augusti lõpus algaval MM-il. Naaberriikide sportlastele elatakse pidevalt kaasa, hoitakse ühendust. Väga meeldiv oli kohtuda reisi ajal meie parapurjeta Anre Nõmmega, kes ei pidanud enda võistluste ettevalmistuste vahel paljuks sõita raja äärde kaasa elama. Varustusega abistasid treener Priit Prous ning Erkki ja Kaisa Vähi. Aitäh!
Aitäh trennikaaslasele Markole reisile kaasa tulemast, abistamas transpordiga, samuti mehaaniku, mänedžeri ja koka ülesannete enda peale võtmises.


 

Alamkategooriaid